۶ نکته مهم حین خرید میکسر اسپیرال

۶ نکته مهم حین خرید میکسر اسپیرال

امروزه نان‎های صنعتی مختلفی همچون نان پیتزا، نان همبرگر، شیرینی‎‌های متنوع و غیره در مقدار زیاد تولید می‎‌شوند و مردم در مقایسه با گذشته تمایل بیشتری به خرید این محصولات دارند. این مسئله باعث شده نانواها و شیرینی‎‌پزها به تجهیزات بهتر و مناسبتری نیاز پیدا کنند. از جمله این تجهیزات نانوایی و قنادی می‎توان به میکسر اسپیرال یا همزن اسپیرال یا خمیرکن اسپیرال یا خمیرگیر اسپیرال اشاره کرد. این میکسرها منجر به آماده‎‌سازی خمیرهایی باکیفیت و درجه یک می‎‌شوند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم، در ادامه شما را با ۶ نکته مهم حین خرید میکسر اسپیرال آشنا کنیم.

مقدمه

میکسرهای اسپیرال اولین بار در کشورهای اروپایی طرفداران خود را به دست آوردند و با گذشت زمان راهی قاره‎‌های مختلفی همچون آسیا، آمریکا، استرالیا و غیره شدند. امروزه به دلیل افزایش رستوران‎‌ها، شیرینی‎‌پزی‎‌ها، نانوایی‌‎ها و کافه‌‎ها، پخت انواع مختلف شیرینی‌‎ها و نان‌‎های دستی و صنعتی افزایش پیدا کرده است. همین عامل منجر به افزایش نیاز نانواها به میکسرها شده است. حال بیایید با ۶ نکته مهم که باید حین خرید خمیر کن اسپیرال در نظر داشته باشیم، بیشتر آشنا شویم:

 1. حین خرید خمیر گیر اسپیرال سیستم دو قرقره‎‎ای را در نظر بگیرید.

  این قابلیت در میکسرهای اسپیرال منجر به افزایش مقاومت اجزای داخلی محصول حین فعالیت می‎شود، و در نتیجه سیستم به صورت کلی از دوام بیشتری برخوردار می‎‌گردد. همزن‌های اسپیرالی که دو قرقره‎ای هستند، از ظرفیت بالاتری برای ترکیب مواد برخوردارند. در نهایت، این قابلیت منجر به داشتن خمیری با ترکیبات بهتر و مقدار بیشتر می‌‎شود.

 2. قبل از خرید محصول به اجزایی که در تولید کالا به کار رفته‌‎اند، توجه داشته باشید.

  به یاد داشته باشید، اینکه شما محصولی باکیفیت را خریداری کنید و سال‎های بیشتری از آن استفاده کنید، بهتر از آن است که صرفا محصولی را بخرید اما بعد از شش ماه یا یک سال به تعویض یا تعمیر آن بپردازید. اگر قرار است هزینه بیشتری بابت خرید میکسر کنار بگذارید، اما سالیان زیادی از آن استفاده کنید؛ حتما این کار را بکنید. خرید تجهیزات قنادی و نانوایی باکیفیت یک سرمایه‌‎گذاری بلندمدت برای شماست. هنگامی که محصولی خوش ساخت را خریداری می‎‌کنید، در زمان، هزینه و انرژی خود هم صرفه‌‎جویی می‎کنید.

 3. حتما به قابلیت داشتن دو سرعت متفاوت در خمیر کن توجه کنید.

  این قابلیت در میکسر منجر به تهیه خمیر بهتر و باکیفیت‌‎تری می‎‌شود. زمانی که میکسر از دو سرعت متفاوت برخوردار است، در سرعت اول مواد به صورت مساوی ترکیب می‎‌شوند و در سرعت دوم اکسیداسیون خمیر مواد، کنترل می‎شود. به این صورت مواد به آرامی مخلوط می‌گردند تا در نهایت خمیر مناسب‎تری ارائه شود. برخی همزن‌های اسپیرال تایمرهای قابل برنامه‎‌ریزی هم دارند، که بدین صورت نانوا، بر دستگاه کنترل بیشتری خواهد داشت. علاوه بر این عامل میکسرهای دیجیتالی هم به دلیل قابلیت کنترل الکترونیکی طرفداران مخصوص خود را دارند.

 4. میکسری که کاسه چرخشی دوطرفه دارد، خریداری کنید.

  میکسر اسپیرالی که کاسه آن توانایی چرخش به دو طرف را دارد، معمولا خمیر بهتری تولید می‌‎کند. در این صورت نانوا یا شیرینی‌‎پز می‎تواند خمیر را به اندازه‌‎های کوچکی تقسیم کند و از آنها در پخت نان و کیک بهره ببرد. همچنین، این قابلیت به تمیز کردن سریعتر کاسه کمک می‌‎کند. بدین صورت که به راحتی و از طریق برگرداندن خمیر از قلاب می‌‎توان کاسه میکسر را پاکسازی کرد.

 5. میزان جذب عامل مهم دیگری است، که باید قبل از خرید میکسر مناسب در نظر گرفته شود.

  میکسرهای اسپیرال از ظرفیت جذب بالای آب یا AR بیشتری برخوردار هستند. این ظرفیت نشانگر نسبت آبی است که می‎توان در ترکیب خمیر از آن بهره برد. برخی از خمیرهای مخصوص به AR بالایی همچون ۸۰ یا ۹۰ نیازمند هستند، که معمولا میکسرهای اسپیرال این قابلیت را دارند. هنگامی که AR خمیر بالاتر باشد، هضم آن راحت‌تر است. در ضمن این امر به کاهش هزینه‎‌ها هم کمک بسزایی می‌‎کند، زیرا توانایی ترکیب آب بیشتر را در آرد کمتری دارد. در نتیجه میزان آب و آرد مصرفی کاهش پیدا می‌‎کند. در ضمن بهتر است میکسرهایی با حداقل AR 80 خریداری کنید.

 6. اندازه عامل مهم آخر است، که باید قبل از خرید محصول در نظر داشته باشید.

  حتما قبل از خرید تجهیزات نانوایی و قنادی همچون میکسر مناسب، به فضایی که در اختیار دارید توجه کنید. اینکه شما بتوانید میکسری متناسب با نیازها و فضای مدنظرتان خریداری کنید، از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال، نیازی به خرید میکسرهای بزرگ برای آشپزخانه نیست. اما نانوایی‌‎ها به میکسرهایی بزرگ نیازمند هستند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای مشتریان خود باشند. در ضمن، به خاطر داشته باشید صرفا بزرگ یا کوچک بودن میکسر، به معنای آن نیست که عملکرد میکسر متناسب با نیازهای مدنظر شماست. پس در حالی که به اندازه میکسر توجه می‎‌کنید، کارکردهای آن را هم در نظر داشته باشید.

توصیه‎‌هایی قبل از خرید میکسر

بهتر است، میکسرهایی با جنس استیل خریداری کنید. در این صورت مقاومت دستگاه در مقابل زنگ‎‌زدگی بیشتر می‎‌شود و در ضمن دستگاه از دوام بالاتری هم برخوردار می‌‎گردد. وزن عامل مهم دیگری است که باید به آن توجه داشت. هرچه وزن میکسر بیشتر باشد، بهتر است. در واقع، هرچه میکسر سنگین‌‎تر باشد، کیفیت آن بیشتر می‎‌شود. عامل دیگری که باید قبل از خرید میکسر به آن توجه داشت، در دسترس بودن قطعات محصول است. اگر اینگونه باشد، در صورت رخداد هرگونه مشکلی به راحتی می‎‌توان به قطعه مورد نیاز دسترسی پیدا کرده، محصول را تعمیر کرد.

توصیه می‎‌شود، میکسرهای آلومینیومی یا پلاستیکی را خریداری نکنید. بلکه از میکسرهای استیل به دلیل قابلیت ضدزنگ و دوام بالای آنها استفاده کنید. حتما قبل از خرید تجهیزات قنادی یا نانوایی خود به کیفیت محصول، قابلیت‌‎ها و توانایی‎‌هایی که محصول برای تولید خمیر باکیفیت ارائه می‎کند؛ توجه بسیار داشته باشید. به این شکل امکان خرید محصول نامناسب کاهش چشمگیری پیدا می‎کند. در ضمن قبل از خرید دستگاه به میزان آرد و آب مورد نیاز برای تهیه خمیر هم دقت داشته باشید. اینگونه، هرچه مقدار مواد مورد نیاز میکسر کاهش پیدا کند، از هزینه‌‎های آتی شما کاسته می‎شود.

نتیجه گیری

در آخر، حتما قبل از خرید میکسر اسپیرال مناسب خود به موارد بالا توجه کنید، اینگونه شما می‌‎توانید کالایی متناسب با نیازهایتان خریداری کنید و سالیان سال از آن استفاده نمایید. و حتما از تجهیزات باکیفیت و روز دنیا در تهیه خمیر نان، شیرینی، پیتزا و … خود بهره ببرید تا محصولات نهایی که تولید می‎‌کنید، نان‌‎ها و شیرینی‌‎های خوشمزه و باکیفیتی باشند.